האם ניתן לפנות דייר מוגן?

תושב תל אביב שנדרש על ידי בעלי נכס לפנותו נתקל בקושי בעקבות פסיקת בית המשפט המחוזי בעיר.

זוג שגרו יחד בשירה בבעלות אחרת, התגרש וחיו בנפרד. האישה רכשה דירה בעמידר והבעל נותר לגור בדירה בה התגוררו השניים כשהיו נשואים.

האם ניתן לפנותו ?

לפני כשנה בית משפט השלום קבע כי על הבעל לפנות את הדירה היות והיא בבעלות חדשה. זאת בעקבות הגשת התביעה ע"י הבעלים החדש.

בעת הגשת התביעה נגד הבעל, הזוג היו נשואים וחיו בדירה, אולם מאז אלו התגרשו והבעל נשאר לגור בדירה התל אביבית.

בתביעה שהוגשה נגד השניים ע"י הבעלים של הדירה נטען שלאישה יש דירת עמידר וכתוצאה מכך הבעל איננו מוגדר כדייר מוגן לפי חוק הגנת הדייר.

ערעור שהגיש הבעל התקבל בבית המשפט המחוזי שהפך את ההחלטה של בית המשפט קמא (השלום). לטענתו של הבעל, הוא לא חי עם גרושתו ואין קשר בינו לדירתה, איננו משלם את המשכנתא, אין לו חיים משותפים איתה ואין לו זכות לגור בדירה האחרת - של גרושתו. המערער צירף לעירעור את הסכם הגירושין שהיווה חלק מן הראיות בעניין.

בערעור שהוגש לבית משפט מחוזי בתל אביב, כבוד השופטת יהודית שבח קבעה; "דירת אחרת למגורים תחשב כזו אם כרוכה עמה זכות חוקית למגורים באותה הדירה" על הזכות החוקית להיות בעלת מאפיינים קבועים בנידוג לחלופה ארעית. כבוד השפוטת שבח קבעה שלא די לראות בקשר הנישואין שהיה כדי להקנות זכות למגורים בדירת הגרושה. עוד ציינה כי הדין העברי (יהודי) קובע שהבעל הוא זה שחב מזונות לאישה ולא להיפך, כמו כן, לפי חוקי יחסי ממון, נכס שהיה לבני הזוג בזמן הנישואין הוא נכס חיצוני שלא ייכלל במסגרת הנכסים המשותפים. עוד, הוכח כי האישה לקחה הלוואה עם אחיה ולא יחד עם הגרוש שלה, מה שהפריד אותו לחלוטין מהנכס שרכשה אחרי הגירושין.

בית המשפט קבע שהתובע לא הביא שום ראיה הסותרת את ההנחה החוקית שלפיה דירת הגרושה שרכשה מעמידר היא נכס חיצוני ולא נכס משותף. לא ניתן לראות את הדירה כדירה אחרת של המערער.

בית המשפט המחוזי בהרכב של שולושת השפוטים המכובדים שאול שוטח, חנה פלינר ויהודית שבח קיבל את הערעור ע"פ הראיות שהוגשו בפניו ולא ניתן יהיה לפנות את הבעל מהדירה היות והוא דייר מוגן. פסק דין זה של בית משפט השלום בוטל ונקבע כי המערער לא יפונה. בעל הדירה חויב בהוצאות הערעור בסך 30 אלף שקל.

לפסק הדין המלא

התחל לשווק את הנכס שלך עם תיווך בוטיק, מלא את הפרטים ונשוב אליך

בתים ודירות הינו משרד תיווך בראשון לציון, עצמאי וביתי המתמחה למעלה מעשור בשיווק דירות ומכירה של נכסים תוך התמקדות אישית בכל נכס ונכס ומתן מלא תשומת הלב לעבודה המניבה תוצאות מעולות. אנו נגשר ונתווך עבורכם דירה למכירה, וילה למכירה, קוטג' למכירה וכל נכס נדלני שדורש תשומת לב ייחודית. הבית שלך שווה כסף ואנחנו כאן לעזור לך למכור את הנכס באופן המיטבי תוך השגת התוצאה הטובה ביותר. קראו אילו עסקאות סגרנו ואת הסיפור מאחוריהן, בקרו ב: לקוחות מרוצים

למכירה דירות בראשון לציון והסביבה, דירות למכירה בראשל"צ, חולון, בת ים, תיווך דירות, יעוץ, הכוונה וסיוע במכירת הנכס. תיווך בראשון לציון והסביבה, משרד תיווך איכותי וצוות מקצועי שילווה אתכם עד לשלב המכירה. במכירת דירה. יש לכם דירות למכירה, תנו למקצוענים לעבוד עבורכם, נדל"ן, בתים ודירות - משרדי תיווך מובילים בראשון לציון וגוש דן. משדרי תיווך משתפי פעולה.
שרון דרורי - בתים ודירות - 054-6730006 מומחה לקידום באינטרנט - SEO, מומחה לשיווק נכסים, מתווך ברישיון משרד המשפטים, חבר בלשכת המתווכים החדשה.

כל הזכויות לתכנים, לתמונות והסמלים שמורות לבתים ודירות ואלו נוצרו על ידה ו/או מטעמה, אין להעתיק ו/או להפיץ את התמונות ללא אישור מפורש ובכתב מהחברה. כל התכנים באתר כתובים בלשון זכר מטעמי נוחות, אולם הם מתייחסים לכולם באופן שווה

400dpiLogo.png